‍‍
صفحه نخست » ورزشي کد خبر: ۱۵۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: ۱۶۱۱
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

کشکان: پس از نیمه اول دیدار نمادین تیم ملی 2014 برزیل و تیم ملی 1998 فرانسه با حضور معاون رییس جمهور از برخی افتخار آفرینان ورزشی تقدیر شد . البته این دیدار در همان نیمه نخست تمام شد.

 
 دیدارهای نمادین فوتبال همواره از جذاب ترین مصاف ها هستند، دیدارهایی که اغلب در یک طرف آن پیشکسوتانی هستند که عمر خود را به پای رشته هایشان گذاشته اند.

 ساعت 22:30  شب گذشته تیم ملی 2014 برزیل به مصاف تیم 1998 فرانسه  رفت که در حاشیه آن نیز مراسم تقدیر از ملی پوشان اسبق  و فعلی عرصه فوتبال و فوتسال نیز برگزار  شد.

 تیم ملی منتخب جام جهانی 1998 فرانسه متشکل از احمد رضا عابدزاده، نیما نکیسا، پرویز برومند، علی دایی، مهدی پاشا زاده، محمد خاکپور، نادر محمد خانی، جواد زرینچه، مهدی مهدوی کیا، بهنام سراج، علیرضا منصوریان،  حمید استیلی،‌ مهرداد میناوند، ستار همدانی، علی لطیفي، کریم باقری، خداداد عزیزی، سرویس دین محمدی، نعیم سعدآوی،افشین پیروانی، علی اکبر استاد اسدی و رضا شاهرودی  است که زیر نظر جلال طالبی و بیژن ذو الفقار نسب به میدان  رفت.

 تیم بازیکنان جام جهانی 2014 نیز متشکل از رحمان احمدی،  سوشا مکانی، علیرضا حقیقی،  پژمان منتظری، امیر حسین صادقی،  هاشم بیک زاده، سید جلال حسینی،‌ محمد رضا خانزاده، خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، احسان حاج صفی، حسین ماهینی، مجتبی جباری، امید ابراهیمی، شجاع خلیل زاده، مسعود شجاعی،  محسن مسلمان،  قاسم حدادی فر، محمد نوری، فرزاد حاتمی، محمد رضا خلعتبری، غلامرضا رضایی و مهرداد اولادی  بود.

قرار بود رئیس جمهور نیز در هر دو تیم دقایقی را میدان برود.

همچنین قرار  بود این مسابقه در دو نیمه 30 دقیقه ای برگزار شود  ولی پس از پایان مراسم  یادبود ، بازی نیمه کاره تمام شد.
 
حاشیه ها

 

 

 سه ساعت تا شروع مسابقه باقی مانده تیم حفاظت ریاست جمهوری در ورزشگاه استقرار یافت و مشغول فراهم کردن شرایط حضور رئیس جمهور  شد.

 

 

نزدیک به 3000 تماشاچی در ورزشگاه حضور داشتند.
 
 قرار شد تعدادی از بانوان با هماهنگی در ورزشگاه حاضر شوند.
 
بخش مقابل جایگاه VIP با داربست و گونی‌های سفید پوشیده شد.
 
 ابراهیمی مسئول تدارکات تیم ملی قصد داشت مثل همیشه از تونل ورزشگاه لباس‌های بازیکنان تیم‌های ملی را به داخل رختکن ببرد که تیم حراست ریاست جمهوری مانع این کار شد و به او گفته شد باید از در VIP و زیر گیت این لباس‌ها عبور داده شود.

ابراهیمی لباس‌ها را به ورودی مورد نظر برد اما با وجود هماهنگی حراست وزارت ورزش باز هم مسئولان حراست ریاست جمهوری اجازه ندادند لباس‌ها به داخل ورزشگاه برده شود.

به این ترتیب ابراهیمی لباس‌ها را به سمت کمپ تیم‌های ملی برد.
 
برخی خبرنگارها به دلیل حفاظت شدید امنیتی برای ورود مشکل داشتند  و از ورود آنها ممانعت می  شد. 
 
این بازی با کاپیتانی جواد زرینچه در تیم 1998 و جواد نکونام در تیم 2014  آغاز شد.
 
این بازی قبل از شروع  با 12 نفر در تیم ملی 98 در حال آغاز شدن بود که به دستور عسگری ، داور بازی ، استاد اسدی از بازی خارج شد.
 
در دقایق نخست بازی خلعتبری تا دروازه نکیسا پیشرفت ولی شوت وی توسط نیما مهارشد و تیم ملی 2014 صاحب کرنر شد.
 
استاد اسدی بعد از حدود 10 دقیقه   در یک تعویض با زرینچه  به جای او وارد زمین شد.
 
نخستین گل تیم ملی 2014 توسط مجتبی جباری وارد دروازه نیما نکیسا شد. جباری ازسوی پرسپولیسی ها به شدت تشویق شد.
 
در ادامه این بازی ، پاسکاری زیبای شاهرودی ،  ستار همدانی و استیلی در حملات به دروازه حریف دیدنی بود که با دفع ضربات از سوی رحمان احمدی در وازه بان تیم ملی بی نتیجه می ماند.
 
گل دوم تیم ملی 2014  به زیبایی از سد نیما گذشت.
 
سومین گل  نیز توسط کاپیتان تیم ملی ( نکونام ) به دروازه وارد شد.
 
گل چهارم با ضربه سر خانزاده درون دروازه  نیما نشست.
 
منصوریان در بین دقایق بازی به سمت نیمکت تیم ملی می رفت  و بازیکنانی را مانند امیر حسین صادقی ، غلامرضا رضایی ، ماهینی  را به کمک ملی پوشان 98 می آورد .
 
گل پنجم هم در نیمه اول زده شد که کار تیم کهنه کار 98 را یکسره کرد.
 
از دقایق نخست  نیمه اول  در جایگاه VIP رحیمی ( معاون رییس جمهور) ، عباسی ( وزیر ورزش ) و کفاشیان ( رییس فدراسیون فوتبال) حضور داشتند.
 
رحیمی : این مراسم پیشنهاد رییس جمهور بود
 
رحیمی در نطقی کوتاه   در مورد دیدار دوستانه امروز تیم ملی ایران و منتخب 98 گفت: این مراسم به پیشنهاد رئیس‌جمهور برگزار شد اما به دلیل اینکه ایشان کسالت داشتند خودشان در این مراسم شرکت نکردند.

وی افزود: رئیس‌جمهور اعتقاد دارد که ما نباید زحمات گذشتگان و بازیکنان و قهرمانان دیروز را فراموش کنیم و بهترین تقدیر از قهرمانان پاسداشت زحمات پیشکسوتان است. به همین خاطر رئیس‌جمهور پیشنهاد داد تا این بازی بین تیم ملی فوتبال ایران و منتخب 98 برگزار شود و از بازیکنانی که 16 سال پیش تیم ملی را به جام جهانی بردند، تقدیر شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور تا نزدیکی  افطار مقاومت کرد و می‌خواست در این مراسم شرکت کند اما به خاطر افت فشار و خستگی سفر نتوانست در این مراسم حاضر شود.

کودکی با پیراهن بارسلونا
 
 
در زمین  چمن  به هنگام تقدیر از ورزشکاران کودکی با پیراهن بارسلونا حضور داشت .
 
ابتدا ی مراسم از تیم ملی فوتبال بانوان و کادر فنی آن  و همچنین فریده شجاعی تقدیر شد . در این حضور  ، لواسانی ، یوسفی  و سمیعی پور به نمایندگی از بازیکنان تیم ملی  برای دریافت لوح تقدیر و جوایز به زمین چمن آمدند.
 
بعد از آن تیم ملی فوتسال  آقایان فرا خوانده شدند تا مورد تقدیر و تشکر قرار گیرند ، در میان آنها چهره هایی مانند  افتخاری ، عمادی ، هاشم زاده ، شیرزاد  و ... دیده می شدند.
 
تیم ملی فوتبال ساحلی و همچنین تیم ملی  فوتبال نوجوانان  ، گروه های بعدی بودند که لوح تقدیر دریافت کردند.
 
جالب است بدانید که تیم ملی فوتبال نوجوانان قرار است در جام جهانی نوجوانان - امارات حضور داشته باشد. در میان آنها     علی دوستی مهر  سرمربی  تیم ملی  به خاطر خدماتش  بیشتر از سایرین تقدیر شده و مورد تشویق قرار گرفت.
 
گروه بعدی از افتخار آفرینان ، داوران سالهای گذشته بودند  که با عنوان پیشکسوتان داوری  به زمین چمن آمدند . چهره هایی مانند  مقدس زاده ، سیار ، درودیان ، فنایی ،  ممیز ، بهلولی و  ... به چشم می خوردند.
 
تیم ملی فوتبال ایران 1998 - فرانسه گروه بعدی از افتخار آفرینان ورزشی بودند که مورد تشویق و تقدیر قرار گرفتند. 
 
بازار  اهدا لوح گرم تر شد . . .
 
در ادامه این مراسم عباسی ، به پاس خدمات رییس جمهور که در عرصه ورزش انجام داده است لوح یادبودی را به وی تقدیم کرد.
 
پس از آن کفاشیان نیز از عباسی لوحی را دریافت کرد.
 
همچنین کفاشیان به عباسی لوح تقدیری را اهدا کرد که  از جاذبه های مراسم بود .
 
در پایان این مراسم با حضور ملی پوشان فوتبال  2014 - برزیل  در محل جایگاه چند عکس یادگاری گرفته شد.

منبع خبر: کشکان

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تیم ملی رحیمی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: