‍‍
صفحه نخست » سیاسی کد خبر: ۲۰۴۳
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶
تعداد بازدید: ۱۷۹۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

کشکان: با وجود ممانعت دولت «اوباما» از دخالت مستقيم در اوضاع سوريه اما پنتاگون اعلام كرد امكان حمله موشكي به اين كشور را بررسي مي كند.

هر چند دولت «باراك اوباما»‌ پيش از اين اعلام كرده بود قصد دخالت مستقيم در بحران داخلي سوريه را ندارد اما مقامات پنتاگون به تازگي مدعي شدند در حال آماده سازي عمليات حمله موشكي عليه دولت سوريه هستند.  

 ژنرال مارتين دمپسي رئيس ستاد مشترك ارتش آمريكا در اين باره گفت : روز شنبه در جلسه اي با مقامات كاخ سفيد احتمال حمله موشكي ناوهاي آمريكايي به سوريه را بررسي خواهيم كرد.  

«چاك هيگل» وزير دفاع آمريكا روز گذشته به نيروهاي ناوگان جنگي اين كشور دستور داد در موقعيت نزديكتري به سوريه مستقر شوند تا دولت «اوباما» با بررسي شرايط موجود در مورد حمله آنان تصميم گيري كند.  
«هيگل»‌تصميم نهايي را بر عهده شخص رئيس جمهور مي داند و گفت : تا قبل از آن كه حمله شيميايي ديگري در سوريه بوقوع بپيوندد بايد در خصوص دخالت نظامي آمريكا در اين كشور تصميم گيري شود.  

اين گزارش مي افزايد ، حضور نيروي دريايي آمريكا در آبهاي مديترانه به چهار ناو جنگي افزايش يافته است اما هنوز هيچكدام دستور انجام عمليات نظامي را دريافت نكرده اند. تمام چهار ناو جنگي ياد شده قابليت شليك موشك هاي دوربرد را داشته و مي توانند اهدافي در خاك سوريه را مورد حمله قرار دهند. 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: