‍‍
صفحه نخست » ورزشي کد خبر: ۲۰۵۲
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۱
تعداد بازدید: ۱۶۱۷
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

کشکان: در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان  تیم کشورمان به مقام سوم رسید.

 

در پایان مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان تیم کشورمان با 3 مدال نقره و دو برنز و کسب 56 امتیاز پس از کشورهای روسیه و آذربایجان که به ترتیب 85 و66 امتیاز به دست آورده بودند در جایگاه سوم ایستاد.

بر این اساس در وزن 46 كيلوگرم خيراله قهرماني در دور نخست با نتيجه 9- 2 آنتوني دويلا از ونزوئلا را شكست داد وي در دو دوم با نتيجه 8- صفر بالاز اجيد از مجارستان را مغلوب كرد. قهرماني در دور سوم وازديم تراخاف از بلاروس را با نتيجه 6 – 1 شكست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. قهرماني در اين مرحله با نتيجه 7- 3 مقابل دارهان كالكنوف از قزاقستان شکست خورد به به دیدار رده‌بندی رفت. قهرمانی برای کسب مدال برنز  اصلان مینکالیوف از روسیه شکست داد وروی سکوی سوم ایستاد.

در وزن 54 كيلوگرم حسين خديور در دور نخست با نتيجه 5- 4 مغلوب زانابازار از مغولستان شد و با توجه به شكست اين مغولي مقابل كشتي گير اوكرايني در دور بعد، خديور از دور رقابت‌ها كنار رفت.

در وزن 63 كيلوگرم علي اسماعيل پور در دور نخست با نتيجه 4- 2 از سد ادوارد نيكوليشويلي از گرجستان گذشت وي در دور دوم انس اوشلو از تركيه را با نتيجه 3- صفر مغلوب كرد اما در دور سوم با نتيجه 8- 1 مغلوب يوهي فوجينامي از ژاپن شد اما با حضور این ژاپنی در دیدار فینال اسماعیل پور در گروه بازنده ها با نتیجه 5- 2 آنتونی مونترو از ونزوئلا را شکست داد و به دیدار رده‌بندی راه یافت وی در این دیدار باکار ایوب اف از روسیه شکست خورد وپنجم شد.

در وزن 76 كيلوگرم علي موجرلو در دور نخست با نتيجه 7 – صفر تولگا يونل از تركيه را شكست داد وي در دور دوم با نتيجه 8- صفر بوگدان پوپكوف از اوكراين را شكست داد. وي در دور سوم نيز با نتيه 3- صفر ماگومد رسول قاضي ماگمدوف از آذربايجان را مغلوب كرد و به ديدار نيمه نهايي راه يافت. وي در اين ديدار با نتیجه 2- 2 مغلوب باتيربك تكاكولوف از روسيه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. موجرلو با شکست بو نیکال از آمریکا  به مدال برنز رسید.

و در وزن 100 كيلوگرم علي اصغر اكبري در دور نخست با نتيجه 7- صفر يوسپ حسن اف از قزاقستان را از پيش رو برداشت وي در دور سوم مقابل ارن دورشون از تركيه با نتيجه 4- 2 شکست داد. اکبری در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 5- 1 تورخان قربان اف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.  وی در دیدار نهایی مقابل زائور کوتچیف از روسیه مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

گفتنی است در روز نخست این مسابقات نیز یونس امامی نماینده وزن 42 کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی مقابل حریفانی از آمریکا، هند و روسیه فینالیست شد اما در دیدار پایانی با نتیجه هشت بر یک مغلوب ریو ماتسویی از ژاپن شد و به مدال نقره بسنده کرد.

یونس امامی در دور نخست با نتیجه هشت بر صفر آستین گومز از آمریکا را شکست داد و در دور بعد هم با نتیجه هفت بر شش از سد جاتین از هند گذشت و به نیمه‌نهایی راه یافت. امامی در این مرحله نیز با نتیجه چهار بر سه مقابل علی‌یف از روسیه به پیروزی دست یافت و فینالیست شد. در این وزن 16 آزادکار حضور داشتند.

کامران قاسم‌پور در وزن 69 کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل حریفانی از یونان،‌ارمنستان، روسیه و گرجستان فینالیست شد. قاسم‌پور در دیدار پایانی نیز با نتیجه 5 بر 3 مقابل عبدالمسلم موخودینوف از آذربایجان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

قاسم‌پور در دور اول با نتیجه 7 بر صفر مقابل گئورگی میلیتوف از یونان به پیروزی رسید و در دور دوم هم با نتیجه 9 بر از سد منات ساکانیان از ارمنستان گذشت و به یک‌چهارم نهایی رسید. قاسم‌پور در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر تیمور بیژوئف از روسیه را شکست داد و به نیمه‌نهایی راه یافت.

وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر از سد گافرینداشویلی از گرجستان گذشت و فینالیست شد. قاسم‌پور برای کسب مدال طلا مغلوب عبدالمسلم موخودینوف از آذربایجان شد و صاحب گردن آویز نقره شد. در این وزن 28 کشتی‌گیر حضور داشتند.

حسین شهبازی بعد از برتری برابر حریفانی از مغولستان و ارمنستان در یک‌چهارم نهایی مغلوب کشتی‌گیر روس شد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال در گروه شانس مجدد به میدان رفت. وی در این مرحله مقابل پراوین از هند به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی برای کسب مدال برنز با نتیجه 8 بر صفر مغلوب ماگومد گادژی‌یف از آذربایجان شد و از کسب مدال بازماند.

حسین شهبازی در دور اول با نتیجه 8 بر صفر داواجامتیس از مغولستان را شکست داد و در دور دوم هم با نتیجه 7 بر صفر مقابل پوغوسیان از ارمنستان گذشت و به یک‌چهارم نهایی راه یافت، اما در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر مغلوب عبدالرشید سعدالله‌ئف از روسیه شد که با توجه به حضور حریفش در فینال در گروه شانس مجدد و فرصت مبارزه برای کسب مدال برنز را به‌دست آورد.روی در نخستین دیدارش در شانس مجدد مقابل پراوین از هند به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد، اما در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر مغلوب ماگومد گادژی‌یف از آذربایجان شد و از کسب مدال بازماند. در این وزن 24 کشتی‌گیر به روی باسکول رفته بودند.

ابوالفضل حاجی‌پور در وزن 50 کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل کشتی‌گیری از قزاقستان در دور دوم مغلوب لی اسپنسر از آمریکا شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن 58 کیلوگرم نیز جمال عبادی بعد از پیروزی در دور نخست مقابل حریفی کانادا با شکست در دور دوم مقابل هیگوچی از ژاپن شد از گردونه مسابقات حذف شد.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: