‍‍
صفحه نخست » اقتصادي کد خبر: ۲۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۰
تعداد بازدید: ۵۵۶۷
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

کشکان: يکي از گزارش‌هايي که از سوي کميسيون اقتصادي دولت به هيئت وزيران ارائه شد در ارتباط با قيمت‌هاي تضميني محصولات کشاورزي بود.

 

محمدباقر نوبخت در حاشيه جلسه امروز هيئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: طبق قانون قيمت‌گذاري تضميني محصولات کشاورزي، دولت بايد تا پايان شهريور هر سال قيمت‌هاي تضميني محصولات کشاورزي را براي سال آتي بيان کند که در جلسه امروز براي 24 قلم از محصولات کشاورزي، قيمت‌هايي که از سوي کميسيون اقتصادي دولت کارشناسي شده بود بيان و مورد به مورد در هيئت دولت تصويب شد. 

 نوبخت گفت: اين قيمت‌گذاري براي سال 93 با در نظر گرفتن مواردي مانند تورم انجام شده است و مهمترين کالاي قيمت‌گذاري شده گندم است.  

وي افزود: براي واردات گندم کيلويي 800 تومان هزينه مي‌کنيم که با 50 تومان هزينه انتقال هر کيلو به 850 تومان مي‌رسد و از آنجا که دولت در نظر دارد از امکانات خود براي افزايش کشت گندم با توجه به استراتژيک بودنش استفاده کند، قيمت خريد تضميني خريد هر کيلو گندم داخلي را 1050 تومان تعيين کرد که به مراتب بيش از آن چيزي است که براي واردات گندم هزينه مي‌شود و اين گامي در جهت خودکفايي محصولات کشاورزي بويژه گندم است.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: