‍‍
صفحه نخست » سیاسی کد خبر: ۲۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۹
تعداد بازدید: ۲۰۶۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

کشکان: دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: تیم بازرسان سازمان ملل برای تکمیل تحقیقات خود به سوریه بازخواهد گشت.

 

خبرگزاری رویترز دقایقی پیش گزارش داد:"بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد "تیم بازرسان سازمان ملل برای تکمیل تحقیقات خود پیرامون استفاده از سلاح شیمیایی به سوریه بازخواهند گشت."

دبیر کل سازمان ملل گفت: در صورت استفاده از تسلیحات شیمیایی و عدم پایبندی به این مساله، باید مجازات هایی در نظر گرفته شود.

"بان کي مون" در ادامه گفت: گزارش تیم بازرسان نشان می دهد "تسلیحات شیمیایی در "غوطه شرقی" بطور گسترده استفاده شده است و بر اثر آن تعداد زیادی از شهروندان جان خود را از دست داده اند."

دبیر کل سازمان ملل افزود: این گزارش مدارک خود را از نجات یافتگان و کادر پژشکی و دیگر شواهد و مدارک زنده اخذ کرده است و 85 درصد از نتایجی که بررسی شد نشان داد که در معرض سلاح شیمیایی قرار گرفته اند و ترکش ها نیز آغشته به گاز سارین است.

وی ادامه داد: نتایج بدست آمده بسیار وحشتناک و جنایت علیه بشریت شمرده می شود و باید استفاده از سلاح شیمیایی بر ضد شهروندان بعد از آنکه "صدام حسین" آن را در "حلبچه" بکار برد، را محکوم کرد.

وی با استقبال از توافق آمریکا و روسیه در خصوص تسلیحات شیمیایی در سوریه گفت: جامعه جهانی باید مسئولیت خود در قبال منع استفاده از سلاح شیمیایی را بر عهده بگیرد و سوریه نیز در این باره التزاماتی خواهد داشت.

دبیر کل سازمان ملل در ادامه گفت:باید برای برگزاری یک نشست بین المللی در خصوص سوریه و در اسرع وقت آماده شد.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: