‍‍
صفحه نخست » اقتصادي کد خبر: ۲۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۷
تعداد بازدید: ۳۳۹۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مساله مسکن همواره به عنوان  یکی از معضلات اقتصادی دولت ها در هر برهه ای  از زمان مطرح بوده است.در سال های اخیر اما افزایش نجومی قیمت مسکن  بسیاری را در آرزوی خانه دار شدن باقی گذاشت و به گفته کارشناسان مسکن مهر نیز نتوانست کمک چندانی  به کنترل قیمت مسکن بکند.

به گزارش کشکان و به نقل از پارسینه، مساله مسکن همواره به عنوان  یکی از معضلات اقتصادی دولت ها در هر برهه ای  از زمان مطرح بوده است.در سال های اخیر اما افزایش نجومی قیمت مسکن  بسیاری را در آرزوی خانه دار شدن باقی گذاشت و به گفته کارشناسان مسکن مهر نیز نتوانست کمک چندانی  به کنترل قیمت مسکن بکند.

حالا اما آنطور كه مشاهدات از بازار مسكن تهران نشان مي‌دهد قيمت‌ها رو به كاهش دارند و اوضاع آرام‌آرام به كام خريداران مسكن مي‌شود. 

در يكي دو ماه اخير قيمت مسكن در تهران كمي از وضعيت تورمي گذشته فاصله گرفته و به ثبات رسيده بود و مسئولين نويد كاهش قيمت در اين حوزه را مي‌دادند. حال در پي خوشبينانه‌ بودن فضاي اقتصادي كشور قيمت مسكن هم رام شده و گويا در حال نزول است. البته بسياري از كارشناسان اين وضعيت را شكننده مي‌دانند و معتقدند اگر تغييري در وضعيت سياسي كشور به وجود بيايد قيمت‌ها بار ديگر از اين وضعيت آرامش و كاهش فاصله خواهند گرفت. 

با اين وجود آنطور كه مصطفي قلي‌خسروي رئيس اتحاديه املاك كشوري مي‌گويد قيمت مسكن اكنون با ثبات اقتصادي به كف رسيده و حباب آن 9 درصد كاهش يافته است.
 او گفته كه مسئولان در تلاشند بازار مسكن به شرايط متعادل و عادلانه‌تري برسد.

با این حال اما هنوز تکلیف مسکن مهر های نیمه کاره مشخص نشده است و بسیاری از متقاضیان مسکن مهر هنوز در انتظار تحویل واحد ها هستند. بنا به گفته مسئولین مسکن مهر، وزارتخانه ها ی مربوطه با  مسکن مهر همراهی نمی کنند.

به عنوان مثال به تازگی مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس دليل تاخير در تحويل مسکن مهر پرديس را عدم برق و گاز اعلام کرده است.

مهدي هدايت مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس با اشاره به کم کاري وزارت نيرو براي تکميل شبکه آب‌وفاضلاب و برق واحدهاي مسکن مهر پرديس گفته: قبلا وزارت نيرو بسيار پيگيرتر بود اما چند صباحي است که پاسخگويي‌ها ضعيف شده است و انجام کارها هم به تاخير افتاده است.

وي ادامه داده: بايد اين نکته را مد نظر قرارداد که اين امر کار مردم است و اگرخودمان را جاي کساني بگذاريم که با هزار‌ويک آرزو منتظر تحويل واحدهاي خود براي سکونت هستند، مطمئنا مسايل جور ديگري رقم مي‌خورد.

هدايت با اشاره به عدم تحويل دو هزار واحد مسکن مهر پرديس به دليل عدم عملکرد صحيح وزارت‌نيرو اضافه کرده: در فاز 3 مسکن مهر پرديس به دليل عدم تکميل شبکه آب‌وفاضلاب و شبکه برق شهري تحويل اين واحدها طولاني شده است همچنين در خصوص فاز 9 هم علي‌رغم چندين صورت‌جلسه‌ ما با وزارت‌نيرو، کارها عملياتي نشده و وزارت نيرو به تعهدات خود عمل نکرده است.

مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس تاکید کرده: در چند وقت اخير پيشرفت فيزيکي کار لاک‌پشت‌وار پيش مي‌رود و سرعت عمليات اجرايي نيز کند شده است همچنين يک‌سري تعهداتي که در پروژ‌ه‌هاي جديد آمده است جدي گرفته نمي‌شود درصورتي که ما از آب‌وفاضلاب توقع بيشتري داشتيم . در گذشته پيگيري‌ها با نظم بيشتري انجام مي‌گرفت و مسئولين پاسخگو بودند اما متاسفانه مدتي است که وزارت‌نيرو نسبت به مسکن مهر، پرديس کم‌لطف شده است و پيگيري‌ها کند شده است.

این سخنان در حالی است که تایید ها و تکذیب ها درباره ادامه یا عدم ادامه مسکن مهر همچنان نقل زبان اقتصادی های دولت  است و در اخر معلوم نیست بالاخره مسکن مهر ادامه دار می شود  یا خیر و اصلا تکلیف خانه های نیمه کاره و متقاضیان مسکن مهر که پول اضافی هم داده اند اما خبری از تحویل مسکن نیست!، چه خواهد شد؟

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مسکن مهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: