‍‍
صفحه نخست » کد خبر: ۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: ۱۱۲۳
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مدیرکل امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به ورود 2.7 میلیون زائر به مشهد گفت: بر‌اساس آخرین آمار 4 هزار هیئت نیز برای اقامه عزای دهه آخر صفر وارد این شهر شده‌اند.

 

مشهد مقدس

به گزارش آسوبان وبه نقل از فارس سیدوحید موسویان در مشهد اظهار کرد: طی 10 روز گذشته تا پایان دیشب بیش از 2 میلیون و 700 هزار زائر وارد مشهد شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان روز عزاداری امام رضا (ع) به بیش از 3 میلیون نفر برسد.

وی افزود: تاکنون 75 هزار زائر پیاده نیز از مسیرهای اصلی منتهی به مشهد وارد این شهر شده‌اند که 55 درصد آنان را زنان و 45 درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

به گفته موسویان، براساس آخرین آمار 4 هزار هیئت نیز برای اقامه عزای دهه آخر صفر وارد مشهد شده‌اند.

مدیرکل امور زائران استانداری خراسان رضوی تعداد زائران دهه آخر صفر سال گذشته را نیز حدود 3 میلیون نفر اعلام کرد و ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، معرفتی و خدماتی ویژه‌ای برای این زائران به ویژه توسط جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده که یک تشکل کاملاً مردمی است، تدارک دیده و اجرا شده است.

موسویان تصریح کرد: تمام نهادهای نظارتی، خدماتی و اجرایی شهری در این ایام برای خدمت‌رسانی به زائران آماده بوده و به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی اضافه کرد: 260 مدرسه اطراف حرم رضوی برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است که در حال حاضر بخشی از آنان در اختیار زوار قرار گرفته و مابقی نیز تا پایان ماه صفر به امر اسکان هیئات و زائران می‌پردازند.

مدیرکل امور زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: در جلسه امروز استانداری نیز بر ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن به زائران تأکید و دستورات خاص و ویژه‌ای نیز صادر شد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: