‍‍
صفحه نخست » سیاسی کد خبر: ۳۱۲۸
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
تعداد بازدید: ۱۳۰۴
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

هیات بزرگ اقتصادی کنفدراسیون اتاق های بازرگانی آسیا و اقیانوسیه برای توسعه تجارت و سرمایه گذاری با ایران عازم تهران شد.

به گزارش آسوبان و به نقل ایرنا، این هیات بزرگ اقتصادی امروز (یکشنبه) عازم تهران شد و در این سفر سه روزه فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در ایران را بررسی می کند.

این هیات به سرپرستی ˈیوهیکوˈ و شماری از اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه در تهران با مهندس غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران دیدار و گفت و خواهد کرد.

این هیات اقتصادی آسیایی در این سفر همچنین با ولی الله افخمی رییس سازمان توسعه تجارت، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصادی و دارایی و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، عیسی مشایخی مدیر عامل شرکت پتروشیمی بین الملل، محمد مهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما و مقامات بانکی ایران دیدار و گفت وگو می کند.

این هیات بزرگ اقتصادی آسیایی برای آشنایی با فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در کشورمان در نشست یک روزه با اعضای اتاق بازرگانی ایران نیز شرکت کرده و به تبادل نظر خواهد پرداخت .

دیدار از امکانات و تاسیسات شرکت مپنا به عنوان مجموعه ای بزرگ تولیدی، صنعتی و اقتصادی ایرانی از دیگر برنامه های سفر این هیات اقتصادی به ایران است.

در این هیات اعضای چند کشور عضو کنفدراسیون اتاق های بازرگانی آسیا و اقیانوسیه حضور دارند . 

انتظار می رود این دیدار فصل جدیدی از مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای قاره کهن ایجاد کند . کشورهای آسیایی که در دوره تحریم های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران جزو شرکای عمده ایران بوده اند انتظار دارند در دوره رفع تحریم ها نیز کماکان بهترین روابط را با ایران داشته باشند .

انجام این سفر در زمان کنونی گواه فرصت سنجی کشورهای آسیایی در تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است. 

در حاشیه سفر هیات اقتصادی کنفدراسیون اتاق های بازرگانی آسیا و اقیانوسیه قرار است مراسم ویژه ای برای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد برقراری مناسبات سیاسی ایران و فیلیپین برگزار شود.

در هیات اعزامی 13 نفر از اعضای برجسته اتاق بازرگانی فیلیپین نیز حضور دارند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: