‍‍
صفحه نخست » کد خبر: ۳۱۴۰
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: ۱۰۸۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

«جواد ناصریان» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور از تشکیل کارگروه ویژه جهت پیگیری مصوبات سفرهای رییس جمهوری به استان ها در این وزارت خانه خبر داد.

به گزارش آسوبان و به نقل ایرنا، وی به سووالاتی در خصوص برنامه های وزارت کشور در دولت یازدهم از جمله پیگیری سفرهای رییس جمهوری به استان ها، روند انتصاب استانداران، معاون استاندار و فرمانداران کشور، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، استقرار دولت الکترونیک، عدالت استخدامی، ساماندهی نیروی انسانی، سلامت اداری، تکریم ارباب رجوع و وضعیت آزمون های استخدامی در این وزارتخانه پاسخ داد.

ناصریان در بخشی از این گفت و گو از تشکیل کارگروه ویژه برای پیگیری مصوبات سفرهای رییس جمهوری به استان ها خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این کارگروه پیگیری روند اجرایی مصوبات در بخش های مختلف خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور همچنین گفت: کارگروه دیگری با هدف انجام اقدامات و هماهنگی برای انجام سفرهای رییس جمهوری به استان های مورد هدف نیز تشکیل خواهد شد. 


** اهتمام ویژه دولت یازدهم برای استقرار کامل دولت الکترونیک

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور گفت: به منظور بهبود کیفیت خدمات ارایه شده از جانب دولت و حاکمیت، وزارت کشور در بازنگری ساختار خود پس از روی کار آمدن دولت یازدهم اهتمام ویژه ای به استقرار دولت الکترونیک داشته و با تغییر نام مرکز نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات به مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار، رویکرد جدید به این امر در راستای تحقق اهداف تعریف شده داشته است.

ناصریان اظهارداشت: در حقیقت وزارت کشور چه در ستاد و چه در استان ها نقش بسیار موثری در تحقق حاکمیت الکترونیک دارد و در سند راهبردی مرکز مذکور چشم انداز وزارت کشور در این حوزه ترسیم شده است.

وی ادامه داد: براساس این چشم انداز، وزارت کشور محور تحقق حاکمیت الکترونیک، هوشمند و کارآمد در انجام ماموریت ها بر پایه آمارهای دقیق، زیرساخت ها و سامانه های به روز، امن و پایدار در گستره میهن اسلامی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور گفت: استفاده از سامانه جامع انتخابات به منظور اتوماسیون کامل فرآیندهای قبل از اخذ رای، روز اخذ رای و پس از آن و نیز فرایندهای پشتیبان انتخابات، انجام ارتباط بر خط با مراجع استعلامی، استفاده از دفاتر پیشخوان دولت در ثبت نام از داوطلبین شورهای اسلامی و روستا، استفاده از کارت هوشمند ملی به منظور امضای دیجیتال در فرآیندهای انتخابات و راه اندازی شبکه ارتباطی با تمامی بدنه اجرایی وزارت کشور از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

ناصریان افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه استقرار دولت الکترونیک می توان به سامانه مدیریت فرایندهای سازمان های مردم نهاد، سامانه مدیریت فرآیندهای تشکل های سیاسی، صنفی و اقلیت های دین، سیستم دریافت شکایات و گزارشات وارده به وزارت کشور، سیستم پاسخگویی به مشکلات اتباع بیگانه، بانک اطلاعات کانون های تخصصی بانوان کشور، بانک اطلاعات شوراهای اسلامی، بانک اطلاعات تخصصی تقسیمات کشوری و ایجاد بانک آمار و GIS وزارت کشور اشاره کرد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: