‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۴۱۸۲
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۸
تعداد بازدید: ۳۰۵۷
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

دستش را روی آدامس خروس نشان می گذارد. چیزی برای فروش ندارم. امروز روز خوبی بود. جعبه ی آدامسش را زیر بغل می گذارد. 

به گزارش سرویس اجتماعی آسوبان، دستش را روی آدامس خروس نشان می گذارد. چیزی برای فروش ندارم. امروز روز خوبی بود. جعبه ی آدامسش را زیر بغل می گذارد. خیابان را و ماشین ها را عبور می دهد. بی آن که نگاهش به چراغ قرمز باشد؛ از چهارراه عبور می کند. باید زودتر بروم خانه. برای صبا می خواهم بستنی بخرم؛ بستنی شکلاتی.

صبا 15 سال دارد. خواهر بزرگ امیر است. امیر کلاس سوم دبستان است. حالا امیر از چهارراه عبور کرده است. چشم هایش برق می زند. کنار خیابان منتهی به خانه شان می ایستد.

امیر به گونه ‏ای به بستنی دست می ‏کشد که انگار بزرگ ترین گنج دنیا را در اختیار دارد. این یک هدیه است. می خواهم زودتر به خانه برسم. خورشید برای امیر یکسان نمی تابد. خورشید هدیه ی امیر را آب کرده است. دست های علی، شکلاتی می شود. شکلات ریخته شده را با دهانش می لیسد. بستنی را خودم می خورم.

کودک کار

امیر به مغازه ی کنار چهارراه می رود. 25 آدامس را از مغازه دار با تخفیف می خرد. حالا که دیرتر به خانه می روم؛ آدامس ها را هم می فروشم. هر خانمی که رد می شود؛ امیر با اصرار آدامس هایش را تحمیل می کند. تو رو خدا بخرید. خانم ها دست امیر را پس می زنند. امیر چادر یکی شان را از پشت می چسبد. تو رو خدا بخر! خانم که 25 ساله به نظر می آید؛ دست علی را می گیرد. می خرم به شرطی که دست از سرم برداری!

آدامس فروش

امیر آب دماغش را بالا می کشد. شما بخرید؛ من غیب می شوم. اسکناس 500 تومانی چشم های امیر را برق می اندازد. تا فروش 24 آدامس دیگر خدا کریم است. کریم را بلند می گوید. پدرم همیشه می گفت خدا، اوستا کریم است.

حالا امیر به خانه شان رسیده است. صبا به سبب فشارهای مالی نمی ‏تواند به مدرسه برود. او قرار است در چند روز دیگر با جلال مردی که از خودش 15 سال بزرگ تر است؛ ازدواج کند. صبا آهسته می گوید از جلال بدم می آید؛ اما باید ازدواج کنم.

ازدواج اجباری

امیر و صبا پول آدامس ها را در جیب پدرشان می گذارند. پدر دستی روی سر امیر می کشد. امیر بلند می شود. او می داند صبا مجبور به این ازدواج شده است؛ اما نمی تواند مانع شود. پول صبا را به یک زندگی تلخ پیوند داده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: