‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۴۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۲
تعداد بازدید: ۶۷۶۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

فرمانده سپاه ناحیه کوهدشت در گفتگو با خبرنگار ما از اعزام 800 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه به مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب اردوی راهیان نور خبرداد.

به گزارش آسوبان، سرهنگ عباس آدینه وند در این گفتگو با اشاره به اعزام دانش آموزان عنوان کرد: در راستای بیانات مقام معظم رهبری (مد) یک حرکت عظیم فرهنگی در قالب اردوی راهیان نور صورت گرفت که سال گذشته دانش آموزان از مدارس شهرستان کوهدشت و حومه به مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس اعزام شدند.

فرمانده سپاه ناحیه کوهدشت در گفتگو با ما از برنامه های راهیان نور گفت: در اواخر آذرماه 93 بیش از 800  دانش آموز دختر با هدف ترویج و انتقال فرهنگ ايثار و شهادت در بين دانش آموزان به منطقه عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.

سرهنگ عباس آدینه وند با اشاره به ویژگی های بارز این اردو گفت: معمولاً قشر جوان که سرمایه های ارزشمند جامعه و سنگر داران جبهه های فرهنگی و جنگ نرم هستند از نقاط مختلف کشور به این اردوهای راهیان نور اعزام می شوند و می توانند سفیران مناسبی برای انتقال مفاهیم ارزشی به تمام نقاط کشور باشند.

وی گفت: با برگزاری اردوها راهیان نور که هر ساله به منظور انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان در جامعه صورت می گیرد و آحاد مردم جامعه حضور می یابند. در حقیقت یک دوره کوتاه مدت است که می تواند در انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل حاضر نقش بسزایی ایفا کند که با برنامه ریزی مدبرانه و به موقع می توان بهترین بهره برداری و استفاده را انجام داد.

سرهنگ آدینه وند با توجه به تاریخ اعزام راهیان نور که همزمان با 28 صفر است اشاره کرد: کاروان راهیان نور به صورت دو روزه در قالب 16 دستگاه اتوبوس از توابع شهرستان کوهدشت و حومه اعزام داریم که اعزام دانش آموزان دختر از تاریخ 93/09/30 اعزام خواهند شد.

فرمانده سپاه ناحیه کوهدشت در پایان خاطر نشان کرد: دانش آموزان دختر مقطع متوسطه در این اعزام ها همزمان با رحلت جانسوز پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)  و با شعار لبیک یا امام از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازید خواهند کرد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: