‍‍
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۳
تعداد بازدید: ۹۲۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مقام معظم رهبری در مورد کاهش بحران جمعیت کشور بارها به مسئولين هشدارهای پی در پی دادند. عدم توجه جدی مسئولین در مورد مهار جمعیت و برنامه‌ریزی‌های غلط دولت‌هاي گذشته و تکرارآن از طرف دولت‌ کنونی انسان را متعجب مي‌كند. 

به گزارش آسوبان، مقام معظم رهبری در مورد کاهش بحران جمعیت کشور بارها به مسئولين هشدارهای پی در پی دادند. عدم توجه جدی مسئولین در مورد مهار جمعیت و برنامه‌ریزی‌های غلط دولت‌هاي گذشته و تکرارآن از طرف دولت‌ کنونی انسان را متعجب مي‌كند. اين در حالی است که بودجه‌های نظامی دنیا به سمت جنگ فرهنگی سرازیر شده و نهاد خانواده که يك اصل در رشد و ماندگاری یک کشورمحسوب می‌شود را هدف قرار داده است.

مسئولین فرهنگی ما هنوز چشم خود را در مورد دیدن پیامدهای تلخ این کار در حال  و بیشترش در آینده بسته‌اند. خطرات جبران ناپذیری كه جمعيت جوان جامعه را تهدید می‌کند. گواه اين ادعا آمارهای طلاق،ازدواج موقت و سن ازدواج است. با اين وضعيت،  قائم مقام بانک مرکزی در گفت‌وگو با یکی از سایت‌ها مي‌گويد: تدابیری برای کاهش صف 760 هزار نفری وام ازدواج داریم!!!

 در همین زمینه و با توجه به این‌که بایستی همواره از تجربیات موفق همدیگر استفاده کنیم، پیشنهاد می‌شود حالا که پول به اندازه کافی نیست که به همه وام بدهیم، از میان آن‌ها تعدادی را برای گرفتن وام انتخاب کنیم.

بدین منظور بایستی یک سامانه پیامکی ایجاد شود و از آقا دامادها بخواهند برای اطلاع از شرايط دريافت وام ازدواج به این سامانه کد ملی‌شان را ارسال كنند.

بدین ترتیب تنها کافی‌است یک نفر پشت این سامانه بنشیند و با روش تصادفی از بين 760 هزار نفر متقاضي اقدام به انتخاب افرادی کند که می‌توانند وام ازدواج بگیرند. با توجه به عملكرد و كارنامه دست‌اندركاران اين مهم پاسخ‌های پیشنهادی که از طرف این سامانه برای متقاضیان وام ازدواج فرستاده خواهد شد، به این شرح خواهد بود.

پاسخ پیشنهادی اول: داماد گرامی! خب آخه شما که یک قرون بیشتر ته جیبت نداری! فوقش این وام رو هم بگیری! می‌خوای چیکارش کنی؟! ما سهم شما رو می‌دیم به کسی که لااقل با این چند تومن بتونه یک پراید بخره باهاش مسافرکشی کنه و خرج خانواده و کرایه خونه رو در بیاره!

پاسخ پیشنهادی دوم: داماد گرامی! خب ما هم موافقت کنیم بهت وام بدیم، عمراً تو بتونی دو تا ضامن معتبر پیدا کنی!‌ واسه همون بی‌خیال وام شو! اسمت رو از توی لیست حذف کردیم!

پاسخ پیشنهادی سوم: داماد گرامی! شما خجالت نمی‌کشی درخواست وام ازدواج کردی؟! شما در طی ماه گذشته دو بار با استفاده از عابر بانک آجیل گرفتی! کسی که بتونه آجیل بخره نیازی به وام ازدواج نداره! ... یک‌وقت جواب ندی که رفتی تخمه سیاه بخری که جوابت رو نمی‌دم! میس کال هم نندازی ها!

پاسخ پیشنهادی چهارم: داماد گرامی! از کد ملی شما پیداست که عاشق همسرت نیستی! مطمئناً چند سال دیگه طلاقش می دهی! پس ما هم به تو وام نمی‌دهیم! این‌که ما از کجا این چیزها را می‌دانیم به خودمان مربوط است!

پاسخ پیشنهادی پنجم: داماد گرامی! بدون هیچ دلیلی، کلاً حال نکردیم به شما وام ازدواج بدیم. شما هم اگر اعتراضی دارید می‌توانید بروید همسرتان را طلاق بدهید و با ازدواج دوباره، شانس خودتان را برای گرفتن وام ازدواج از نو امتحان کنید!

 پاسخ پیشنهای ششم: داماد گرامی! شما رو كه فلاني سفارش كرده! ما می‌دانیم این ماه فقط 66 ميليون تومن جور کردی و لنگ چند ميليون هستی تا قسط این‌ماه پورشه‌ات رو هم بدی؟! حتماً هم پورشه رو می‌خوای بخری که ماشین عروسش کنی؟! آفرین به شما! فردا صبح بیا وامت رو تحویل بگیر! شما نیازمند واقعی هستی! ضامن هم نمی‌خواي! فقط بذار بعدش با پورشه‌ات یک بوق بزنیم.

انتهای پیام/

نویسنده: حشمت الله ناصری

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: