‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: ۸۳۳
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

عضو ایرانی موسسه بینالمللی ترمیم بتن گفت: بررسی پروژه‎های ساختمانی شهری در سطح شهرهای استان نشانگر عدم توجه کافی به کیفیت بتن مصرفی دارد.

به گزارش آسوبان به نقل ایسنا، علیرضا مقسمی افزود: بررسی پروژه‎های ساختمانی شهری در سطح شهرهای استان نشانگر عدم توجه کافی به کیفیت بتن مصرفی در مراحل مختلف تولید، انتقال، استقرار و عمل‎آوری آن دارد.

وی با بیان کم‎توجهی برخی فعالان صنعت ساختمان در مرحله حساس بتن‎ریزی در ساختمان‎ها، اظهار کرد: انتخاب بتن و عقد قرارداد با کارگاه‎های تولید بتن از جمله حساس‎ترین مراحل ساخت یک بنا است که متاسفانه با بی‎توجهی به آن باعث انتخاب و خرید بتن‎های آماده بعضاً بی‎کیفیت شده که پس از بتن‎ریزی و دریافت جواب آزمایشات، با رد مقاومت لازم بتن، مراحل ساخت بنا دچار توقف می‎شود.

عضو ایرانی موسسه بین‎المللی ترمیم بتن تصریح کرد: با کمال تأسف به دلیل بی‎توجهی در انتخاب مصالح مصرفی در بتن و یا طرح اختلاط ناقص آن و نیز عدم نظارت کافی به هنگام بتن‎ریزی توسط برخی ناظران ساختمانی، عدم آموزش یا آموزش غلط برخی بتن‎کاران، امروز شاهد عدم کیفیت بتن در فونداسیون برخی ساختمان‎ها در استان هستیم که تنها برخی از آنها به‎دلیل حسایست کارفرما یا مهندسین ناظر مشخصاً آشکار می‎شوند و بسیاری از آنها ممکن است به‎دلایل مختلف پنهان بمانند.

مشاور فنی تکنولوژی بتن استانداری لرستان بیان کرد: در صورتی‎که به هر دلیلی پاسخ آزمایشات بتن در مقطع فونداسیون مبنی بر رد مقاومت بتن باشد، باید براساس شرایط پروژه مبادرت به تقویت مقطع بتنی براساس عملکرد مورد انتظار کرد.

مقسمی همچنین با اشاره به نیاز مهندسان ناظر به آشنایی با تکنولوژی‎های روز دنیا در خصوص رفتار با بتن، اضافه کرد: از سازمان نظام مهندسی، انجمن تولیدکنندگان بتن‎های آماده، انجمن پیمانکاران استان و کلیه دست‎اندرکاران مرتبط با امور عمرانی استان می‎خواهم برنامه‎ریزی منسجمی برای برگزاری دوره‎های تخصصی تکنولوژی بتن جهت ارتقاء دانش اعضای خود اجرایی کنند.

وی گفت: چراکه علت بسیاری از ضعف‎های موجود در بتن ساختمان‎ها، همین عدم آگاهی کافی نسبت به عملکرد پدیده زنده بتن در شرایط مختلف است.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: