‍‍
صفحه نخست » ورزشي کد خبر: ۶۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: ۷۴۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

 بانوی ورزشکار لرستانی گفت: مسئول ورزش بانوان استان  باید در جهت گرفتن حق بانوان ورزشکار و مطرح کردن مشکلات آنها پی گیر باشند لذا در این زمینه بانوان ورزشکار استان ما مظلوم واقع‌شده‌اند.

به گزارش آسوبان به نقل آساره خبر، لطفا خودتان را معرفی کرده و بفرمایید چطور وارد ورزش شدید؟

نرگس موسوی متولد 1361 و تحصیلات کارشناسی جغرافیا و برنامه‌ریزی شهرین هستم. از سال 78 ورزش را با بدن‌سازی، ایروبیک و دومیدانی شروع کرده و در سال 81 به‌صورت حرفه‌ای رشته جودو را ادامه دادم.

در زمان  فعالیت خود در جودو چه مقام هایی را کسب کردید؟

 سال 83 مدال برنز مسابقات منتخب کشوری، سال 84 مدال نقره مسابقات کشوری، سال 85 مدال برنز مسابقات بین‌المللی و در سال 87 نیز در رشته کبدی از طرف بسیج استان نیز مقام آور بودم.

از مربیگری خودتان برای ما بگوییدو اینکه  آیا در این زمینه هم توانسته ایدموفقیت های خود را تکرار کنید؟

 با اشاره به اینکه از سال 86 به دلیل مصدومیت از بازی‌ها کناره گرفته و مسیر خود را در راستای مربی‌گری ادامه دادم، بیان کرد: من در حال حاضر من مربی گروه جودوی نوجوانان و جوانان استان، و مربی هیئت جودوی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان هستم که تیم‌های من در این سال‌ها مقام‌های خوب کشوری را نیز کسب کرده‌اند. و  در سال 90 به‌عنوان سرپرست تیم ملی جودو دعوت شدم و تاکنون در این زمینه فعالیت می‌کنم.

 

از مشکلات ورزش بانوان  استان بفرمایید؟

 توجه نکردن به ورزش بانوان در استان تا جایی پیش رفته که در استان سالن ورزشی اختصاصی دولتی ویژه بانوان با توجه به اینکه وجود دارد اما این  تعداد اندک هستند و سالن اختصاصی و خصوصی هم که وجود دارد درزمینهٔ ورزش‌های رزمی نیستند.

 

 از دیگر مشکلات این قشر این است که اکثر سانس های ورزشی بانوان در شیفت صبح هستند درحالی‌که مسابقات کشوری و حتی بین‌المللی بعدازظهرها برگزارمی شوند یا اینکه ممکن است بانوان شاغل در میان ورزشکاران ما باشند که با این شرایط توان انجام ورزش را ندارند. 

مربی‌گری در استان نیز بیمه ندارد و فقط بیمه مصدومیت است که مسلماً کاربرد چندانی ندارد و یا حقوق ما که حق‌الزحمه است و ما نیز فقط به عشق ورزش در این عرصه فعالیت می‌کنیم.

 

 آیامسئولین استان به ورزش بانوان توجه می کنند ؟ 

   مسئولان پیگیر هستند ولی کاری برای ورزش بانوان انجام نمی‌دهند تا جایی که آخرین تجلیل از بانوان ورزشکار استان سال 88 بوده درحالی‌که در همین سال اخیر در لیگ‌ها و مسابقات بانوان ما حضور چشمگیر و خوبی داشته‌اند و مقامات خوبی را کسب کرده‌اند.

مسئول ورزش بانوان استان  باید در جهت گرفتن حق بانوان ورزشکار و مطرح کردن مشکلات آنها پی گیر باشند لذا در این زمینه بانوان ورزشکار استان ما مظلوم واقع‌شده‌اند.

  این مربی لرستان بابیان اینکه در کشورهای دیگر افراد ضعیف را قوی می‌کنند ولی در استان ما انگیزه در افراد قوی را نیز از بین می‌برند، وخواسته ما از مسئولان توجه ویژه به ورزش بانوان است حتی اگر بودجه ندارند یا مشکلاتی از این قبیل حداقل به افرادی که مقام آور برای استان بوده‌اند توجه کنند چراکه بانوان استان ما استعداد بالا، قدرت بدنی بالا و توان خوبی در میان بانوان کشور دارند پس این بانوان جای پیشرفت و موفقیت دارند.

سخن آخر ؟

  انتظار داریم نگاه ویژه‌ای به ورزش به‌ویژه مدال‌آوران شود و بتوانیم استان و شهرستان خود را در کشور و یا حتی در جهان معرفی کنیم.

انتهای پیام/ ک د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: