‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۶۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: ۹۳۶
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مراسم اختتامیه سوگواره عکس «محرم از نگاه دوربین عکاسان لرستان» عصر پنجشنبه در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت برگزار شد.

به گزارش آسوبان، رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت در سوگواره استانی عکس محرم از نگاه عکاسان لرستان که در آمفی تئاتر میرملاس شهرستان کوهدشت در شامگاه دیشب برگزار شد؛ گفت: سوگواره عکس محرم ازآ غاز محرم به همت کانون فیلم و عکس شهرستان کوهدشت و حامیان مالی این برنامه برگزار شده است.

عزت جعفری، هدف از برگزاری این سوگواره را شناساندن ارزش های اسلامی و انقلابی دانست و اظهار کرد: هنرمندان عکاس نقشی بی بدیل و تکرارنشدنی در ثبت عزاداری های ماه محرم را برعهده دارند.

جشنواره استانی عکس محرم کوهدشت

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت گسترده ی هنر و به خصوص هنر عکاسی، بستری مناسب برای کشف استعدادهای بی بدیل است؛ بیان داشت: ثبت جلوه های معنوی ماه محرم و صفر از نگاه هنرمندان عکاس از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره است.

امام جمعه شهرستان کوهدشت در ادامه این مراسم گفت: خداوند بزرگ، هنرمندانه کتابش را نازل فرمود و اگر هنر نباشد؛ زیبایی ها و محسوسات، ملموس نمی گردد.

حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه سعی زبان هنر، گشایش راه از وضعیت موجود به وضع مطلوب است؛ اظهار کرد: زبان هنر بسیار زبان زیبا و دقیقی است و باید هنرمندانه وارد بحث هنر شد.

جشنواره استانی عکس محرم کوهدشت

وی، ضمن اشاره به اینکه اگر هنرمند نتواند از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب، راهی را باز کند؛ بیان داشت: در این صورت هم هنر و هم هنرمند می میرد.

امام جمعه شهرستان کوهدشت، هنرمندان را دارای سهم بسزایی در آگاهی مردم و پیشرفت جامعه دانست و تصریح کرد: در بعضی مواقع متأسفانه هم هنر و هم هنرمند را فرموش می کنیم.

حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه هیچ هنرمندی نمی تواند تمام زوایای عاشورا را آن چنان که هست در تابلوی عاشورا نشان دهد؛ اظهار کرد: عاشورا دارای جنبه های مختلفی از جمله جنبه های عقلانی، عاطفی، حماسی، تاریخی، عرفانی، سیاسی، معنوی و تربیتی می باشد.

جشنواره استانی عکس محرم کوهدشت

وی، امام حسین(ع) را امام عشق، مقاومت، معنویت و اخلاق دانست و خاطرنشان کرد: ما وارثان مکتب امام حسین(ع) هستیم.

امام جمعه شهرستان کوهدشت با بیان اینکه من یک طلبه هستم؛ تصریح کرد: کسانی قصد سوءاستفاده را دارند؛ نادان هستند.

حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه انتقاد ما از حجت الاسلام حنان برای خاطر خدا بوده است؛ خاطرنشان کرد: حجت الاسلام حنان از روحانیون خوش باطن هستند و ما طلبه ها با هم رودربایستی نداریم و به خاطر خدا ممکن است به همدیگر انتقاداتی را وارد کنیم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه ی این مراسم گفت: عکس و عکاسی در واقع در زمره ی هنر در جهان هنر قرار گرفته است.

جشنواره استانی عکس محرم کوهدشت

حجت الاسلام حنان با بیان اینکه ماهیت عکس، پرداخته ی عکاس است و نه پردازش واقعیت؛ افزود: تأثیر هنر عکاسی در انسان انسان در حیطه ی نگرش و معرفتی باعث شده که هنر عکاسی یک امتیاز ویژه ای را نسبت به سایر هنرها داشته باشد.

وی، هنر عکاسی را دارای تأثیر در نگرش و شناخت دانست و اظهار کرد: هنر عکاسی در تقویت معرفت و شناخت تأثیرگذار است.

جشنواره استانی عکس محرم کوهدشت

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ضمن اشاره به اینکه جنبه ی هنری عکاسی اثبات شده است؛ تصریح کرد: عکس، بیگانه از واقعیت نیست.

حجت الاسلام حنان با بیان اینکه عکس ما را به واقعیت و حقیقت خارجی انتقال می دهد؛ خاطرنشان کرد: عکاس حکایت از واقعیت دارد و اصل عکاسی یک هنر است و پیام بیرون را به ما می رساند.

وی، محیط پیرامون را پر از رمز و رموز دانست و تصریح کرد: اگر عکاسی می خواهد ثابت بماند و تأثیر خودش را داشته باشد؛ باید تلاش کنیم که عکاسی را هنر تلقی کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: