‍‍
صفحه نخست » گزارش کد خبر: ۷۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۴
تعداد بازدید: ۱۰۷۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

روزهای آخر اسفند، شلوغی مغازه ها، بازار هفت سین و خیابانهایی است که برای برخی از مردم که حداقل دستمزدشان بین ۵۰۰ تا۶۰۰هزار تومان است، حال و هوای خوبی ندارد.

به گزارش آسوبان، حال و هوای بازار لرستان و شهرستان کوهدشت، متفاوت تر از روزهای دیگر است. کمتر از یک هفته به عید نوروز مانده است. مردم دلشان می خواهد خرید کنند حتا اگر نقدینگی در دستهایشان کم باشد و یا جیبشان خالی باشد.

بازار شلوغ از جمعیتی است که از شهر و روستا آمده اند تا خریدار باشند؛ اما بخشی از این ازدحام، جمعیتی هستند که قدرت اقتصادیشان افزایشی پیدا نکرده و در قیمتهای بازار، راهشان را کج می کنند.

یکی از شهروندان که از روستای مجاور کوهدشت برای خرید شب عید به بازار آمده؛ در این خصوص به خبرنگار ما گفت: پدر من بیکار است و مستأجر هستیم. بیشتر مردم بر سر خرید و فروش پوشاک، کالاهای تزئینی، کیف و کفش و آجیل دنبال تخفیف هستند؛ اما ما هیچ کدام از اینها را نمی توانیم خریداری کنیم.

بازار عید

گشت و گذاری در بازار به خوبی این را نمایانگر می کند که بازار شلوغ شده؛  اما بیشتر مردم دنبال خرید با قیمت مناسب هستند و مغازه ها را بالا و پایین می کنند تا جنس مرغوب و نرخی پایین تر از قیمت فروشنده پیدا کنند.

یکی از کسبه ی بازار در مورد وضعیت کسب و کار در بازار عید گفت: بیشتر مردم به دنبال جنس خوب با قیمت ارزان هستند و قیمتها را که می پرسند؛ رد می شوند.

این مغازه دار با بیان اینکه برخی از کسبه، اجناس خود را به حراج گذاشته اند؛ اظهار کرد: مردم بیشتر از دستفروشان خرید می کنند و به اجناس مغازه داران توجهی نمی کنند.

بازار عید

این گفته در شرایطی مطرح می شود که یکی از دستفروشان در این رابطه می گوید: قیمتهای ما برای مردم مناسب و حتا پایین تر از قیمت مغازه ها است؛ در نتیجه متقاضی خرید از ما هستند.

این در حالی است که مردم در مورد قیمتهای بازار نظرات مختلفی دارند. زهرا 38 ساله که در حال خرید از یکی از دستفروشیها است می گوید: قیمتهایی که اغلب دستفروشان عرضه می کنند؛ نسبت به مغازه ها ارزانتر است.

این در حالی است که صدیقه 40 ساله، گشت و گذار در دستفروشیها و نمایشگاه بهارانه را بیهوده می داند و اظهار می کند: قیمت اجناس در نمایشگاه با قیمت مغازه ها چندان تفاوتی ندارد.

فروشنده یک مغازه در این رابطه می گوید: بازار پر از مشتری است؛ اما برخی از آنها فقط قیمت را می پرسند؛ برخی هم بدون هیچ تخفیفی خرید می کنند؛ برخی دیگر روی قیمتها چانه می زنند و سعی می کنند به تخفیف برسند.

بازار عید

این مغازه دار اظهار می کند: اوضاع کاسبی خوب نیست و مغازه دار هزینه‌های را از فروش هر چند اندک اجناس جبران می کند.

این فروشنده با بیان اینکه البسه و تنقلات به وفور در بازار عرضه شده؛ می گوید: با وجود فراوانی اجناس هم تقاضای خرید برای خانواده های کم درآمد و متوسط به وجود نیامده است.

این در حالی است که برخی از مردم ترجیح می دهند بعد از تعطیلات عید خرید کنند؛ چرا که معتقد هستند قیمتها در بازار عید به قیمت بالاتری عرضه می شود.

بازار عید

 حال و هوای این روزهای آخر اسفند، شلوغی مغازه ها، بازار هفت سین و خیابانهایی است که برای برخی از مردم که حداقل دستمزدشان بین ۵۰۰ تا۶۰۰هزار تومان است، بی رونق است و حال و روز خوشی ندارد و برای برخی دیگر حکایت تخفیفها و قیمتهای مناسبی است که در بازار شب عید حراج می شود.

به هر روی آنچه در سال جدید نمایانگر می شود؛ بازاری است که باید دید در بهار با یک گرانی و کاهش قدرت خرید تحویل می شود و یا با رونق اقتصادی؟

انتهای پیام/

 ***عکسها مربوط به گزارش نیست.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: