‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۷۷۵۸
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: ۶۲۱
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مبلمان شهری و بهسازی معابر و خیابان ها در کوهدشت در حالی با بدقوارگی چهره ی بصری شهر روبرو است که این روزها گلایه های برخی از شهروندان را به همراه دارد.

به گزارش آسوبان، مبلمان شهری و بهسازی معابر و خیابان ها در کوهدشت در حالی با بدقوارگی چهره ی بصری شهر روبرو است که این روزها گلایه های برخی از شهروندان را به همراه دارد؛ به طوری که ضعف مدیریت پسماند، کم توجهی به اصول شهرسازی و ناهمگونی در مبلمان شهری از دغدغه های آن ها به شمار می رود.

هر شهري در کنار ساخت فضاهای شهری، نيازمند برقراري ارتباط بين محيط طبيعي و فيزيکي با وضع اجتماعي و فرهنگي است و عواملی مانند افزايش جمعيت، گسترش ترافيک، آلودگي هاي زيست محيطي با فيزيک و ظاهر شهرها در ارتباط است.

مبلمان نامناسب شهری کوهدشت

شماری از شهروندان کوهدشت با اعتراض به وضعیت خیابان ها و عدم دفع مناسب زباله می گویند عدم مدیریت پسماندها و زباله های شهری و روستایی، بدون اصول علمی و استانداردها تهدیدی جدی برای سلامتی بوده و مشکلات زیست محیطی را نیز به همراه خواهد داشت.

یکی از شهروندان کوهدشت که در خیابان یادگار امام ساکن است؛ در این خصوص به خبرنگار آسوبان می گوید: دفع غیربهداشتی زباله های شهری، باعث تراکم حشرات شده و سلامتی ما را تهدید می کند.

مبلمان نامناسب شهری کوهدشت

این شهروند با بیان اینکه بوی آزاردهنده زباله ها، باعث گلایه ی ساکنان محل است؛ اظهار کرد:  با وزش بادی، تمام پلاستیک ها و آشغال های سبک در خیابان به پرواز در می آید!

وی با تأکید بر اینکه یا وجود مراجعات مکرر، ساماندهی به وضعیت این خیابان و به خصوص سی متری سوم صورت نگرفته؛ تصریح کرد: خیابان سی متری سوم، هنوز رنگ شن ریزی را هم به خود ندیده و در زمستان، گل و لای، خیابان را فرامی گیرد.

این شهروند با بیان این پرسش که آیا شهرداری نسبت به اجرای وظایف خود و دغدغه های شهروندان این منطقه بی تفاوت است؛ اظهار کرد: در فصل مدرسه، عبور و مرور از گل و لای برای دانش آموزان سخت است.

مبلمان نامناسب شهری کوهدشت

یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه خیابان ها و کوچه های خاکی، با گذشت زمان چاله های فراوانی ایجاد می کند؛ بیان داشت: این چاله ها در زمستان، گنداب شده و با کوچک ترین بارش باران نیز گل و لای تمامی منطقه را فرا می گیرد.

وی با بیان اینکه سرویس های بهداشتی ای هم در شهر وجود ندارد؛ خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرهای کشور، برای رفاه حال مسافران و شهروندان، سرویس‌های بهداشتی متعددی در مناطق مختلف شهر راه‌اندازی شده، اما در کوهدشت حتا یک سرویس بهداشتی عمومی هم وجود ندارد.

این شهروند با بیان اینکه امکانات اولیه برای جذب مسافران و گردشگران به کوهدشت وجود ندارد؛ بیان داشت: عدم این امکان را در نبود سرویس‌های بهداشتی عمومی در شهر می توان مشاهده کرد.

یکی از مسافران عبور کرده از کوهدشت، اظهار داشت: به درخواست خانواده برای دیدن منطقه شیرز به این منطقه آمدیم.

مبلمان نامناسب شهری کوهدشت

وی با بیان اینکه هنگام ورود به شهر، هیچ تابلویی برای نشان دادن مکان‌هایی برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی، دیده نشد؛ خاطرنشان کرد: سرویس بهداشتی عمومی برای کودکان، سالمندان، زنان باردار یک نیاز ضروری در شهرهای مختلف است.

این مسافر با اشاره به اینکه با وجود ترافیک و ازدحام جمعیت در میدان مرکزی شهر، سرویس بهداشتی عمومی در این مکان برای شهروندان وجود ندارد؛ تصریح کرد: سرویس بهداشتی نیاز هر شهر و مسیرهای بین راهی است،

بنابراین گزارش، شهرستان کوهدشت به عنوان سومین شهرستان پرجمعیت استان لرستان فاقد مبلمان شهری مناسب بوده و آشفتگی سیمای شهری، پیاده روها، آسفالت و فضای سبز آن به عنوان دغدغه ای جدی برای شهروندان تبدیل شده است.

در این رابطه بخوانید:

زباله هایی که در خیابان دفع می شود+ عکس

 کوهدشت در پشت چراغ قرمز معضلات شهری

خواب عمیق شهرداری/ پیراهن مفرغ و بلوط در سال "نو"، "کهنه" است

زباله هایی که روی کاغذ شهرداری دفع می شود

خواب عمیق شهرداری/ لرستان، "جوجه اردک زشتی" که "قو" نیست

وعده های ناتمام یک شهر/ دستی که روی کوهدشت کشیده نمی شود

پای لنگ شهرداری در خدمات شهری 

خواب عمیق شهرداری/ وقتی شهرداری، سنگ تمام نمی گذارد

بوستان هایی که گُل ِزباله می کارند

سرازیری زباله ها در شهر/ سلامت شهروندان ارزشی ندارد

آشغال های بی سطل/ دود زباله ها تنفس را بی هوا می کند

خواب عمیق شهرداری/ یک خیابان که یادگار هزار بن بست است

بازی زباله ها/ شهری که خودنمایی نمی کند

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: