‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۸۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
تعداد بازدید: ۶۲۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

کودکانی که برای بازی به اطراف قبرستانی در یکی از زمین های کشاورزی در اطراف شهر گراب رفته بودند؛ رؤیای کودکی شان در چاه آبی سقوط کرده و غرق می شود.

به گزارش آسوبان، غرق شدن دو کودک در یک چاده دستی آب در شهر گراب، سرخط خبرهای شهرستان کوهدشت قرار دارد. کودکانی که به همراه والدین به قبرستان اطراف شهر رفته بودند؛ اما رؤیای بازی آن ها را به اطراف چاه در یکی از باغات اطراف قبرستان کشانده بود.

این گودال آب، بلای جان یزدان ۸ ساله و کارن ۶ ساله شده و بازی آن ها به گودال سقوط کرده و غرق می شود.

شهردار گراب در این خصوص به خبرنگار آسوبان می گوید: در روز پنج شنبه و هنگام زیارت قبور، در آرامستانی که در پایین دست جاده باباگردعلی به طرف گراب قرار دارد، مراسم چلهم بستگان این کودکان فوت شده برگزار بوده است.

قاسمی با بیان اینکه والدین این کودکان، برای شرکت در مراسم به قبرستان رفته بودند؛ اظهار کرد: کودکان فوت شده در این قبرستان و در محدوده ی اراضی کشاورزی در ترددوبازی بوده اندکه به دلیل بی احتیاطی یکی از این کودکان به داخل گودال حفرشده سقوط می کند.

غرق شدن دو کودک در گراب

وی خاطرنشان کرد: دیگر کودک فوت شده برای نجات پسرعموی خود اقدام می کند؛ اما وی هم در گودال سقوط کرده و هردو کودک در دم فوت می کنند.

شهردار گراب تصریح کرد: این گودال، توسط یکی از باغ داران جهت تجمیع و پمپاژآب برای آبیاری باغ در میان اراضی کشاورزی حفرشده است.

قاسمی با تأکید بر اینکه این چاه، فاقد هرگونه مانع و علایم ایمنی بوده؛ ادامه داد: این حادثه، صرفاً به دلیل بی احتیاطی وعدم رعایت موارد ایمنی وحفاظتی لازم به وقوع پیوسته است.

وی، مکان این کانال را خارج از محدوده شهر گراب و در محدوده ی زمین های کشاورزی پایین تر از جاده باباگردعلی دانست و اظهار کرد: اظهارنظر برخی از سایت های خبری مبنی بر اینکه این حادثه ی جان باختن کودکان، در شهرگراب و یا در 100متری شهراتفاق افتاده؛ مورد تأیید نمی باشد.

شهردار گراب خاطرنشان کرد: مکان حادثه در نزدیک به یک کیلومتر از محدوده قانونی شهر فاصله دارد.

غرق شدن دو کودک در گراب

قاسمی اظهار کرد: این کودکان، از اهالی شهرگراب بوده و در اولین فرصتی که مطلع شدیم؛ جهت تخلیه و لایروبی و هرگونه امداد ون جات یک دستگاه بیل مکانیکی را به مکان حادثه اعزام کردیم.

خبر فوت این دو کودک و داغدار شدن خانواده های آن ها تأسف شهرستان کوهدشت را نیز در برداشته و باعث شد تا شهروندان از  بحران شدید آب در این شهرستان، حفر چاه های آب در اراضی کشاورزی و نیز کمبود امکانات رفاهی و تفریحی در این شهرستان، اظهار گلایه کنند و خواستار رسیدگی به این مسئله باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: