‍‍
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: ۳۴۴
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

 دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۲۱ معلم برگزیده در سطوح مناطق و شهرستان ها، استان و کشور تا پایان فروردین ماه معرفی خواهند شد.

به گزارش آسوبان، خیر الله خیرایی با اشاره به بررسی ۸۰۰ پرونده معلم برگزیده در مناطق و شهرستان‌های لرستان اظهار داشت: ۲۲۱ معلم برگزیده در سطوح مناطق و شهرستان ها، استان و کشور تا پایان فروردین ماه معرفی خواهند شد.

وی افزود: معلمان برگزیده در هشت گروه آموزگار، معاون، مدیران، دبیر، دبیر تربیت بدنی، مشاور، مراقبین سلامت و مربی پرورشی ارزیابی می‌شوند.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم اداره کل آموزش و پرورش لرستان به ابلاغ شیوه‌نامه انتخاب معلمان برگزیده به مناطق و شهرستان‌های لرستان اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره با رویکرد بومی و منطقه‌ای و اولویت شایستگی‌های علمی، پژوهشی، حرفه‌ای و معرفتی ۲۰۰ معلم برگزیده شهرستانی و منطقه‌ای، ۲۰ معلم برگزیده استانی و یک معلم برگزیده کشوری انتخاب و در هفته بزرگداشت مقام معلم مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

خیرایی یادآور شد: کار تشکیل ستاد و بررسی پرونده‌های معلمان برگزیده در سطح مناطق و شهرستان ها تا ۱۸ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن تا ۲۰ فروردین ماه ۲۰ معلم برگزیده استانی مشخص خواهند شد.

وی زمان بررسی و معرفی معلم برگزیده کشوری را ۲۵ فروردین ماه اعلام کرد و گفت: نهایتاً تا پایان فروردین ماه ۲۲۱ معلم برگزیده استان لرستان معرفی خواهند شد.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم اداره کل آموزش و پرورش لرستان کار در آموزش و پرورش را یک نوع سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: در قرن ۲۱ کشورها به‌ واسطه ذخایر زیرزمینی‌ به‌ عنوان کشور برتر شناخته نمی‌شوند بلکه در تولید دانش، مقالات و اختراعات است که کشورها با هم به رقابت خواهند پرداخت.

خیرایی عنوان کرد: در چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز تأکید شده که ایران باید در سال ۱۴۰۴ مقام نخست تولید دانش خاورمیانه را داشته باشد.

وی با بیان اینکه ویژگی‌های تعلیم و تربیت در قرن ۲۱ بر چهار ستون استوار است، تصریح کرد: یادگیری برای چگونه یادگرفتن، یادگیری برای زیستن، یادگیری برای با هم زیستن و یادگیری برای عمل کردن چهارستون مهم تعلیم و تربیت است.

دبیر سی و سومین ستاد بزرگداشت مقام معلم اداره کل آموزش‌ و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: در سی و سومین دوره انتخاب معلمان برگزیده، معیارهای بومی و حرفه‌ای مدنظر قرار گرفته است که بر پایه روش‌های تدریس، دانش معرفتی، روانشناسی تربیتی و فناوری آموزشی استوار است.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: