‍‍
صفحه نخست » سیاسی کد خبر: ۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
تعداد بازدید: ۵۱۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مردم شهرستان کوهدشت از همان ساعت نخستین روز در پای صندوق های رأی حضور یافتند تا بار دیگر میزان مشارکت مردم در این شهرستان گسترده باشد.

به گزارش آسوبان، همزمان با برگزاری دو انتخاباتِ پنجمین دوره شوراهای اسلامی و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، مردم شهرستان‌های لرستان نیز با حضور در محل هزار و ۷۶۶ شعبه اخذ رأی دایر شده در سراسر این استان به پای صندوق های رأی رفتند تا بار دیگر این استان به صحنه حضور و مشارکت مردم تبدیل شود.

مردم شهرستان کوهدشت نیز در نخستین ساعت رای گیری در شعب اخذ رأی حاضر شده و هر لحظه بر میزان مشارکت آن ها افزوده می شود.

انتخابات کوهدشت

یکی از رأی اولی های کوهدشت که از همزمان با طلوع آفتاب به پای صندوق رأی آمده در این خصوص به خبرنگار آسوبان می گوید: برای نخستین بار است که به رأی می دهم و با حضور خود احساس می کنم در سرنوشت کشور نقش دارم.

این رأی اولی که به همراه دوستان خود برای شرکت در انتخابات آمده، اظهار کرد: از ماه ها پیش و برای تصمیم درست در انتخابات، تحقیق کرده و با مشورت با خانواده و دوستان و تحیقیق در فضای مجازی به رأی درست رسیده ام.

انتخابات کوهدشت

وی با اشاره به اینکه با دوستانم قرار گذاشته بودیم در روز ۲۹ اردیبهشت و همزمان با طلوع آفتاب در یکی از شعب اخذ رأی حاضر شویم، خاطرنشان کرد: پیش از شروع رسمی انتخابات در این شعبه آمدیم تا جزو اولین افرادی باشیم که در انتخابات پای صحنه آمده ایم.

این دانش آموز، مردم شهرستان کوهدشت را نسبت به سرنوشت کشور، دارای احساس مسئولیت بالا خواند و بیان داشت: مردم کوهدشت از سال ها پیش و تاکنون در همه انتخابات، حضور چشمگیری داشته اند.

یکی دیگر از شهروندان کوهدشت در این خصوص اظهار داشت: حضور مردم در پای صندوق های رای نشان از آگاهی آنها در تعین سرنوشت کشور دارد.

انتخابات کوهدشت

وی با بیان اینکه به عنوان عنوان یک جوان ایرانی از رئیس جمهور آینده و منتخبین شورای اسلامی شهر و روستا انتطار دارم تمام توان خود را برای خدمت به مردم به کار بگیرند، اظهار کرد: آمار بیکاری در شهرستان کوهدشت بالاست و جوانان بسیاری با وجود تحصیلات آکادمیک ار داشتن یک شغل مناسب محروم هستند.

انتخابات کوهدشت

این جوان، بیکاری را معضل اصلی شهرستان کوهدشت دانست و تصریح کرد: بیکاری در این شهرستان بیداد می کند و غم نامه سالهای زندگی جوانان است.

بنابر این گزارش در کنار حضور مردم، خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان کوهدشت نیز در همان ساعات نخستین رأی در شعب اخذ رأی حاضر شدند تا حضور مردم را به تصویر بکشند، اما با وجود تلاشها و پیگیری خبرنگاران تا پیش از ظهر امروز جمعه 29 اردیبهشت، کارت تردد و امکان پوشش رسانه ای در پای صندوق های رأی برای آنها فراهم نشده بود.

انتخابات کوهدشت

این در حالی است که مطبوعات، ركنِ چهارم دموكراسی است و نقشِ بسیار ارزنده‌ای در اطلاع‌رسانی، بروز کردن دانسته‌ها و تنویر افکار عمومی به‌خصوص در ایامِ انتخابات دارد.

با توجه به نقش مطبوعات در شکل‌گیریِ رفتار سیاسی و انتخاباتی در آستانه برگزاری دو انتخاباتِ پنجمین دوره شوراهای اسلامی و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ایجاد نشاطِ سیاسی برخاسته از نقش مطبوعات ناگزیر بوده و در این میان وظایف رسانه‏‌ها بیش‌تر از گذشته است.

انتخابات کوهدشت

با توجه به تأثیرگذاری ارتباطات و بسط‌ِ رسانه‌‏ها در ساختارِ سیاسی و میزان مشارکت افراد در انتخابات، آیا بهتر نیست که با حضور خبرنگاران، بسترِ مناسبی برای انتخابی آگاهانه و از روی شناخت فراهم شود تا زمینه آگاهی درست برای مردم فراهم شده و نیز اعتمادسازی آن‌ها حفظ شود؟!

حضور مردم شهرستان کوهدشت در صف‌های طولانی در مقابل شعبه‌ها نشان دهنده مشارکت بالای مردم در دوازدهمین دوره انتخابت ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: