‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۸۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
تعداد بازدید: ۳۳۲
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

مدیرکل کمیته امداد‌ لرستان گفت: به فرش‌بافانی که زیرپوشش کمیته امداد هستند ۱۵ میلیون تومان وام با بهره ۴ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش آسوبان به نقل تسنیم، جاسم محمدی‌فارسانی در جلسه کارگروه اقتصاد و تولید استان اظهار داشت: سال گذشته در مجموعه کمیته‌امداد 2766 طرح در حوزه فرش ارائه شده‌است؛ با وجود فرصت و زمینه خوبی که در این رابطه داریم اما صنعت فرش‌بافی هنوز به سمت استاندارد و مدرن بودن سوق داده نشده است که باید در این رابطه پیگیری شود.

مدیرکل کمیته امداد عنوان کرد: ما در مجموعه کمیته امداد خیلی ضرر کرده ایم و این در حالی است که سال گذشته یک میلیارد و 338 میلیون تومان سرمایه‌گذاری در این زمینه داشتیم  اما از این مقدار سرمایه‌گذاری 338میلیارد تومان هم درآمد نداشتیم و سبب ضرر ما شد.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد که در این زمینه استان لرستان نیز توسعه یابد، لازم است تا تسهیلاتی به مجموعه امداد ارائه شود تا با تمام توان در این راستا تلاش کنیم.

محمدی فارسانی گفت: برای بیمه فرش بافان تحت پوشش کمیته امداد سیاستی در پیش گرفته‌ایم که طبق آن، سال اول 100درصد حق بیمه و در سال دوم 50 درصد حق بیمه شخص را پرداخت می‌کنیم‌.

وی عنوان کرد: هر کدام از افراد تحت پوشش کمیته نیز در این صنعت مشغول به فعالیت شود، 15 مییلون تومان تسهیلا با بهره تا چهار درصد به آن تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: