‍‍
صفحه نخست » اخبار استان کد خبر: ۸۸۴۸
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: ۴۴۰
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
|

اهالی شهرک شهید بهشتی در کوهدشت تاکنون صدای اذان را مسجد نشنیده‌اند و  نماز جماعت در ایام ماه رمضان را در پارک برگزار می‌کنند.

به گزارش آسوبان، سالیان سال است که داشتن مسجد برای اهالی شهرک شهید بهشتی در کوهدشت یک آرزو شده، آرزویی که عبادت در خانه خدا را حسرت کرده و آن ها در ماه های رمضان به برگزاری نماز جماعت در پارک مهرگان روی می آورند.

در این سال‌ها آرزوی اقامه نماز و شنیدن صدای اذان از گلدسته های مسجد برای اهالی آن قدر اشتیاق دارد كه تاكنون دغدغه‌ی خود را به گوش مسئولان و نهادهای مختلفی رسانده‌اند، اما این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسیده است.

نماز در پارک کوهدشت

بنابر این گزارش، پیگیری اهالی شهرک شهید بهشتی کوهدشت وقتی به نتیجه نمی رسد، آن ها تصمیم می گیرند در یک حرکت مردمی در ماه مبارک رمضان، نمازهای صبح و مغرب و عشاء را در پارک مهرگان  برگزار کنند.

نماز در پارک کوهدشت

یکی از ساکنان این منطقه با اشاره به استقبال اهالی شهرک های شهید بهشتی و شهید باهنر می گوید: استقبال مردم برای اقامه نماز در پارک مهرگان حتا در اغلب روزها چشمگیرتر از برپایی نماز در مساجد است.

نماز در پارک کوهدشت

وی با گلایه از نهادهای ذیربط برای عدم تخصیص وسایل برپایی نماز در پارک مهرگان خاطرنشان کرد: اهالی این مناطق برای پخش اذان در سحرها و افطارهای ماه رمضان سیستمی صوتی را اجاره کرده اند.

این شهروند گفت: درخواست اهالی از مسئولان حتا برای استقرار یک تانکر آب در منطقه به نتیجه نرسیده و اهالی منطقه در مواقع اذان از عابرانی که تمایل در برپایی نماز دارند، برای وضو گرفتن استقبال می کنند.

نماز در پارک کوهدشت

وی با تقدیر از آتش نشانی و یکی از اعضای شورای شهر کوهدشت می گوید: در این 4 سال اخیر آتش نشانی مکان برپایی نماز را برای نمازگزارن شست و شو داده است.

امام جماعت پارک مهرگان در این خصوص به خبرنگار آسوبان می گوید: به مدت 4 سال است که در ماه رمضان و محرم در این مکان نماز جماعت برگزار می شود.

نماز در پارک کوهدشت

حجت الاسلام قبادی با بیان اینکه تماسهای اهالی برای برپایی نماز جماعت و پاسخگویی به احکام دینی باعث شده در بین مردم حضور یابد، اظهار کرد: با وجود استقبال اهالی و پیگیری هایی که تاکنون داشته اند، منطقه شهرک شهید بهشتی دارای مسجد نیست.

وی با اشاره به لزوم اقدامات مسئولان برای احداث مسجد در این منطقه خاطرنشان کرد: وجود مسجد، یک پایگاه مناسب برای مشارکت اهالی در برنامه های فرهنگی هم هست.

امام جماعت پارک مهرگان با تأکید بر توصیه های ساخت مسجد در روایات و احادیث تصریح کرد: ان شاءالله در سال آینده یک قطعه زمین برای احداث مسجد در این مکان اختصاص یابد.

نماز در پارک کوهدشت

محمدی، یکی دیگر از اهالی شهرک شهید بهشتی که به مدت 20 سال است در این منطقه سکونت دارد، نیز در این خصوص می گوید: در سالهای گذشته برای ساخت مسجد مراجعاتی به مسئولان داشتته ایم، اما هنوز این پیگیری های ما به پاسخگویی نرسیده است.

نماز در پارک کوهدشت

این شهروند با اشاره به مشارکت اهالی در توزیع افطاری در بین روزه داران ادامه داد: اهالی در ماه های رمضان برای برپایی نماز در پارک مهرگان و مفروش کردن فضای پارک برای اقامه نماز مشارکت دارند.

وی تجمع برای برپایی نماز را سبب استقبال کودکان و نوجوانان خواند و تأکید کرد در صورت ساخت مسجد طبعاً این اشتیاق نیز بیشتر می شود.

نماز در پارک کوهدشت

پیگیری و گلایه های شهروندان شهرک شهید بهشتی و باهنر برای ساخت مسجد در این 4 سال اخیر هنوز ادامه دارد و تاکنون آنها نتوانسته اند که با شنیدن صدای اذان از مسجد رمضان های خود را متبرک کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: